Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa
Liposukcja nieinwazyjna
28 sierpnia, 2019

Endermologia LPG Bydgoszcz

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG ?

Endermologia LPG wykonywana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , przyspiesza krążenie krwi oraz przemianę materii, a do tego wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy i zmarszczki są o wiele mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie dobre będą pokarmy z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga także systematyczna aktywność fizyczna. Należy jednak uważać, aby nie przemęczać ciała i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o właściwe nawilżenie skóry, szczególnie w miejscach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszelkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje sporo przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są także uszkodzenia i choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.