Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Bydgoszcz
25 sierpnia, 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Trwałe usuwanie owłosienia – Depilacja LASEROWA
4 września, 2019

Liposukcja nieinwazyjna

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, którego celem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest wskazana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale też korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga minimalnego, zupełnie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wsunąć specjalny światłowód do miejsca ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, żeby stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w ciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma również dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Rozbite komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i dobrze jest po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe i jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są transportowane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu punktowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest również po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który wspomoże wydalenie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, żeby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.